ABYB-TÜMKUV yardımlaşması

Anadolu Basın Yayın Birliği,Türk Milli Kuvvetler Vakfı ile yardımlaşma kararı aldı. ABYB Genel Başkanı Salih Ergül yaptığı açıklamada, Türk Milli Kuvvetler Vakfı ile yardımlaşma kararı alındığını söyledi.

ABYB-TÜMKUV yardımlaşması

Anadolu Basın Yayın Birliği ,Türk Milli Kuvvetler Vakfı  ile yardımlaşma kararı aldı.

ABYB Genel Başkanı Salih Ergül yaptığı açıklamada, Türk Milli Kuvvetler Vakfı ile yardımlaşma kararı alındığını söyledi.

 

Ergül:

“ABYB Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, TÜMKUV ile yardımlaşmaya karar verdik.Vakfın çalışmalarını yakından takip ediyoruz.İllerde bazı arkadaşlarımız Vakıf temsilcisi olarak görev alacak.Bu birliktelikten güç doğacak inşallah. Bir elin nesi var,iki elin sesi var  der atalarımız.Bizler iki el olmanın yanında birçok ellerin de olmasını istiyoruz.

Bazı Basın Yayın Dernekleriyle de diyaloğumuz çok iyi devam etmekte.En yakın zamanda Federasyon için kolları sıvayacağız.

Tümkuv Genel Başkanı Fatih Şimga beyle ve yönetimiyle iyi bir diyaloğumuz var.Bu birliktelikten güzel şeyler doğacağına inanıyoruz.

Tümkuv Genel Başkanı Fatih Şimga beyin idealleri ve ufku geniş.Yönetim kadrosu harika.Böyle kuruluşlar ve dostlarla beraber olmaktan son derece mutluyum.Birlikteliğimiz hayırlara vesile olur inşallah” dedi.

Ergül:

“Türk Milli Kuvvetler Vakfının amacı bizi etkiledi.Bu amaçlarının gerçekleşmesinde bizim de tuzumuz olsun istedik .

Sayın Genel Başkan Fatih ŞİMGA beyin açıkladığı amaçlar:

“Varlık ve oluşum  nedenimiz olan AZİZ TÜRK MİLLETİ’NİN yürüyüş ve yüceliş tarihsel sürecinde üstlendiği misyonun birlikteliğiyle tek vücut olmanın haklı onurunu gururunu yaşamaktayız .

Türk Milli Kuvvetler Vakfı (TÜMKUV ) ;

Türk Devlet geleneği açısından halkla ilişkiler mekanizması işlevini gören , sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden TÜRK DEVLET Yöneticileri ve yakınları için olumlu bir imaj kaynağı olma yolunda kararlılıkla yürüyüşüne devam etmektedir !

Kendi alanlarında ihtisas sahibi , birbirlerinden kıymetli değerli bölüm Başkanlıklarımız , Aziz Ceddimizden aldıkları kutlu ruhla yardımlaşma ve dayanışma hissiyatının kurumsallaşmış hali olmaya and içmiş Tümkuv neferleri olduklarını her fırsatta ispat ve ikrar etmektedirler … Bu anlamda hepsini ayrı ayrı tebrik ve takdir ediyorum .

Tümkuv , Türk kültürüne , adet ve geleneklerine bağlı olarak kanunen kurulmuş tüm vakıf , dernek , federasyon , konfedarasyon , Stk’ların ve yardım kuruluşlarının hepsini bir çatı altında toplayıp , içlerinde  de birbirleriyle yardım ve koordinasyonu sağlayan bir rol oynayacak TÜRK BİRLİĞİDİR !

Sadece , Asil TÜRK kanına ! sahip vatanseverlerin sahip çıkacağı ve taşıyabileceği bir yapıya sahip olan Tümkuv ; Vakıf kültürünü , Türk Milletine yakışır şekilde sürdüreceğini Aziz TÜRK Milletine arz eder .”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberdar Ol

© 2021, TÜMKUV Tüm Hakları Saklıdır