tümkuv

GENEL BAŞKANIMIZ

Fatih ŞİMGA

Aslen KAYSERİ ili DEVELİ ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Fatih ŞİMGA 1969 yılında Ankara ili Çankaya ilçesi seyranbağları mahallesinde dünyaya gelmiştir. İlk okul eğitimini yüksel caddesi Mimar Kemal İlk Öğretimde tamamlamış, yenimahalle Mustafa Kemal Lisesi Fen bölümünden de 1987 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini, akabinde Ankara Başkent Üniversitesi Kobi Danışmanlığı bölümlerini başarı ile bitirerek tamamlamıştır.

Eğitim hayatından sonra ticarete atılan Fatih ŞİMGA; almış olduğu eğitimlerin sonucu iktisat, ekonomi ve dünya ticaret ve finans konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca almış olduğu çeşitli eğitimler ve araştırmacı özelliği ile Türkiye ve Ortadoğu İstihbarat Uzmanı olmuştur.

Çeşitli alimlerden aldığı dersler ile tasavvufa merak saran Fatih ŞİMGA mutasavvıf özelliğini de kazanmış ve bunun sonucunda çeşitli makaleler ve şiirler yazmıştır.
Geleneksel ata sporlarımıza meraklı olan Fatih ŞİMGA başta binicilik olmak üzere, okçuluk yakın dövüş sanatları gibi spor dalları ile de ilgilenmiştir.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Fatih ŞİMGA iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Halen Ankara yenimahalle ilçesinde ikamet etmektedir.
Mete Han ile başlayan ve 2200 yıllık bir geçmişi olan Türk Milli Kuvvetlerini 2020 yılında vakıflaştırarak Türk Milli Kuvvetler Vakfını kurmuş ve halen bu vakfın kurucu genel başkanıdır.

Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.